کالباس بر علاوه بر تیغه بر اساس عملکرد نیز مورد سنجش قرار می گیرد به همین منظور آن را در نوع دستی و در نوع اتوماتیک ساخته اند. کالباس بر دستی پس از قرار دادن کالباس بر روی آن نیاز دارد تا شخصی در کنار دستگاه قرار بگیرد و دسته صندلی را به سمت تیغه تکان دهد. در واقع با حرکت افقی دسته صندلی، کالباس به سمت تیغه می رود و در برخورد با تیغه، به صورت لایه لایه برش داده می شود.

کالباس بر اتوماتیک مدلی دیگر از این نوع محصولات است که عملکرد آن به صورت اتوماتیک می باشد. این دستگاه نیازی به اپراتور برای کار کردن با دستگاه نداشته و فرآیند آن به صورت خودکار خواهد بود. این نمونه دستگاه های اسلایسر در برابر مدل های دستی از قیمت بالاتری برخوردار شده اند.


فواید دستگاه کالباس بر
از فواید اولیه دستگاه کالباس بر ایجاد برش های دقیق و هم اندازه ای است که اگر این کار را با استفاده از چاقو انجام می دادید، همچین خروجی نصیب شما نمی شد. برش دادن ژامبون با چاقو علاوه بر این که سبب میشود نتوان لایه های مرتبی را به دست آورد، باعث هدر رفتن زمان زیادی خواهد شد. به علاوه اینکه نمی توان ضخامت لایه کالباس را تعیین کرد.

کالباس بر،
ایمنی دستان شما را در برابر آسیب هایی که از روش برش دستی به وجود می آورد حفظ می کند. رعایت بهداشت نیز از عمده دلایل دیگر پر فروش بودن این تجهیزات می باشد. تماس نداشتن مواد غذایی با دست و شست و شوی قطعات به محض اتمام کار دلیل بر این عمل است که سبب جلوگیری از انتقال بیماری ناشی از مواد غذایی آلوده به فرد می گردد.

نکته ی مهم دیگر در خرید دستگاه های کالباس بر افزایش بازدهی کار است. افزایش بازدهی نیز سبب می شود تا رونق در کسب و کار شما پدید آید. رونقی که با رضایت مصرف کننده در پیش است.

نکاتی را که باید در زمان خرید کالباس بر به آن توجه کنید
جنس تیغه: برای این قطعه، بهترین جنس استیل ضد زنگ است، تیغه مهم ترین قطعه در ساخت کالباس بر می باشد که مستقیماً با مواد غذایی سرکار دارد. استفاده از استیل سبب می شود تا هم شست و شوی راحت تری برای تیغه به وجود آید و هم اینکه دیر تر کند شود.
تعداد و قدرت موتور: تعداد و قدرت موتور بازخوردی برای عملکرد درست دستگاه است.
سرعت: دلیل اصلی افراد برای خرید این محصول سرعت است تا بتوانند بهترین خروجی را ارائه دهند.
تیز کن تیغه: وسیله ای شبیه به سنگ سمباده، قرار داده شده بر روی دستگاه که با قرار گرفتن بر روی تیغه کار تیز کردن آن را انجام می دهد.
سایز تیغه: توضیحات لازم به این بخش را در راهنمای خرید کالباس بر بر اساس سایز تیغه توضیح دادیم.
ایمنی دستگاه: نیز از مواردی دیگر در سلامت بودن کالاست که سبب جلوگیری از حوادث احتمالی خواهد شد.