قیمت اجاره آپارتمان متوسط ۸۰ متری با عمری بیش از ۱۰ سال درشهری مانند تهران سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ماه است. این رقم در حالی است که متوسط حقوق بین پنج تا شش میلیون تومان در ماه می باشد. پرداخت این رقم برای اجاره نشینان دشوار بوده و آن ها را خسته و افسرده می کند.

طبق توضیح مرکز آمار با توجه به این*که کاهش یا افزایش حجم معاملات در مناطق شهرها باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط قیمت در سطح کل می*شود، ازمبلغ متوسط تعدیل شده که در آن با استفاده از سهم واحدهای مسکونی دارای سکنه محاسبه صورت می گیرد، استفاده شده است.

قیمت اجاره آپارتمان متوسط در شهرهای بزرگ در حالی افزایش می یابد که هزینه خورد و خوراک هم همزمان در حال بالا رفتن است.

اجاره آپارتمان 80 متری
متوسط مبلغ اجاره آپارتمان 80 متری در شهری مثل تهران در پاییز امسال نسبت به تابستان ۱.۴ درصد و در مقایسه با پاییز سال گذشته ۳۱.۱ درصد افزایش دارد. از سمت دیگر معاملات مربوط به تعداد معاملات نیز ۲۸.۸ درصد در پاییز نسبت به تابستان و ۷.۳ درصد نسبت به پاییز سال قبل کاهش دارد. قیمت اجاره آپارتمان متوسط به عمر ساختمان و موقعیت آن در شهر بستگی دارد.

اجاره آپارتمان 85 متری
بر این اساس محاسبات برای اجاره آپارتمان ۸5 متری با متوسط عمر ۱۴ سال نشان می*دهد که متقاضی دریافت خانه در تهران باید حداقل ماهی ۲۸۰ هزار تومان، به طور متوسط سه میلیون و ۵۳۱ هزار تومان و حداکثر ۱۸ میلیون و ۲۱۷ هزار تومان بپردازد.

رهن آپارتمان 85 متری
شاید این آمار تا حدودی در قیاس با آنچه که در شهر تهران اتفاق می*افتد برای مخاطبان قابل پذیرش نباشد، اما مرکز آمار این اطلاعات را براساس اطلاعاتی که بنگاه*های معاملات ملکی از خرید و فروش و اجاره در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات ثبت کرده*اند منتشر کرده است. بر این اساس رهن آپارتمان 85 متری تقریبا 300 میلیون تومان می باشد.

رهن خانه با 50 میلیون
برای این چنین موارد بهتر است به بنگاه معاملات ملکی مراجعه و از آن ها مشورت بخواهید. رهن خانه با 50 میلیون می تواند بسیار سخت باشد.

60 میلیون رهن کامل
این رقم تعیین کننده توان شخص برای پرداخت پول پیش خانه می باشد. که شما می توانید در نقاط پایینی شهر زندگی خود را ادامه بدهید. 60 میلیون رهن کامل، هزینه رهن یک آپارتمان امروزی کوچک می باشد.