درب یک از بخش های مهم هر ساختمانی است خصوصا اگر با عنوان درب ضد سرقت برای افزایش امنیت ساختمان و خانه تهیه شده باشد. درب های ضد سرقت با توجه به ساختار و طراحی داخلی آن ها مقاومت های خاصی دربرابر ضربه های محکم، آتش سوزی، باز شدن قفل به راحتی و بدون کلید و … است.

وقتی اسم درب ضد سرقت می آید تفکر ذهن همگی به مقاومت دربرابر دزدی و امنیت قفل درب ها برمیگردد که خب این امری طبیعی است ولی درب های ضد سرقت باید مقاوم در برابر سرقت های طبیعی نیز باشند. منظور از سرقت طبیعی همان بلایا و یا اتفاقات طبیعی مانند اتش سوزی، سیل، پوسیدگی و زنگ زدگی در برابر رطوبت و گرما و … است.

همان طور که از ظاهر تمامی درب های ضد سرقت مشخص است برای تولید درب های مختلف با کاربردهای مختلف از روکش ها، فلز ها و متریال خاصی استفاده میشود که در مقاله ها و توضیحات درب های مختلف متریال مورد نیاز برای ساخت درب های فلزی و مقاوم در برابر آتش سوزی توضیح داده شده است.

باتوجه به همین شرایط متریال ساخت درب های ضد سرقت برای آب و هواهای مختلف نیز متفاوت است چراکه با هدف مقاومت دربرابر بلاهای طبیعی هر اقلیمی ساخته میشود.

به عنوان مثال دربی که در منطقه مرطوب مورد استفاده قرار میگیرد با دربی که در منطقه خشک متفاوت است چراکه یکی باید در برابر رطوبت مقاوم باشد و دیگری دربرابر خشکی و گرما هوا. در ادامه مقاله به مشخصات و ویژگی های درب های ضد سرقت در موقعبت های مختلف آب و هوایی پرداخته ایم.

با خواندن ادامه مقاله میتوانید هنگام خرید با توجه به شرایط جوی محیط منزل و ساختمان خود انتخاب مناسب تری داشته باشید تا هزینه ای که صرف خرید درب ضد سرقت میکنید مقرون به صرفه تر باشد و درب شما عمر زیادی برای شما داشته باشد خصوصا اگر ورودی شما یا درب لابی ساختمان در برابر محیط باز قرار بگیرد.

منبع درب ضد سرقت اتحاد