سردخانه مجموعه ساختمان و تأسیساتی است که در آن، شرایط لازم برای نگهداری محصولات کشاورزی، مواد غذایی و دیگر مواد یا کالاهای فاسدشدنی از نظر دما، رطوبت نسبی و … به طور مصنوعی تأمین می*شود.
سردخانه زیر صفر و سردخانه بالای صفر می*تواند دارای سالن*های یک مداره (یکی از دو حالت بالای صفر یا زیر صفر) و دو مداره (هر دو حالت بالای صفر و زیر صفر) باشد که با توجه به نیاز با مبردهای آمونیاک و فریون و کاربری زیر صفر و بالای صفر و یا دومنظوره بصورت ثابت و متحرک طراحی و ساخته می شوند.


تاریخچه انواع سردخانه
اگر بخواهیم تاریخچه سردخانه*ها را مورد بررسی قرار دهیم می*توان گفت که در زمان*های قدیم برای این که افراد بتوانند از مواد غذایی خود نگهداری کنند به دنبال سرما بودند؛ یعنی گاهی اوقات مواد غذایی را دفن می*کردند و یا در سردابه*هایی که داشتند آن*ها را انبار می*کردند. باگذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه*های سرمایشی ساخته شد که افراد می*توانستند به این منظور از آن*ها استفاده کنند. با گذر بیشتر زمان، دستگاه*های تبریدی ساخته شدند و پیشرفت*ها و تغییراتی در این زمینه به وجود آمد.
پیشرفت علم و تکتولوژی باعث شد تا در نهایت یخچال*های صنعتی و خانگی شکل بگیرند؛ و افراد می*توانستند خیلی راحت نیاز خود را در این زمینه تأمین کنند. اگر بخواهیم در یک تقسیم بندی خیلی ساده سردخانه*ها را دسته بندی کنیم می*توان به سردخانه صنعتی، سردخانه فروشگاهی، سردخانه تجاری و سردخانه خانگی (فریزرها و یخچال*ها) اشاره کرد. وظیفه اصلی سردخانه افغانستان یا سردخانه*ها را می*توان مانع از خراب شدن و یا فاسد شدن کالاها، همراه با حفظ کیفیت آن*ها در طولانی مدت دانست.

اطلاعات بیشتر در مورد سرخانه در سایت صنایع برودتی برادران حقیقی