با افزایش سن و تغییراتی که به علت پیری پوست ایجاد می*شود، حجم چربی صورت کاهش می*یابد و این روند ممکن است حتی در سنین 30 سالگی نیز رخ دهد. چربی*های زیر پوست در سنین بالا کم کم از بین می*روند و اغلب چهره*ی فرد به صورت ناخواسته لاغرتر می*شود. همچنین کاهش انعطاف پذیری پوست سبب می*شود تا چروک*های پوستی ایجاد شوند و عضلات گونه*ها نیز حالتی افتاده به خود بگیرند.

با توجه به این که تزریق چربی از مناطق بدن فرد گرفته و انجام می*شود، می تواند به راحتی جایگزین این چربی ها شود. برای افرادی با چنین مشکلاتی یکی از بهترین گزینه*های درمانی انتقال چربی به صورت است، این تزریق چربی تا حد قابل توجهی چربی*های از دست رفته را به شما باز خواهد گرداند و دوباره می*توانید از جوانی و زیبایی صورت خود لذت ببرید. چرا که انتقال چربی به صورت معمولاً در گونه باعث می*شود تا هم چروک های اطراف گونه از جمله نواحی دور چشم کاهش یابد هم صورت فرم زیباتری به خود بگیرد. همچنین وجود چربی در زیر پوست درخشندگی و شفافیت بیشتری را در صورت ایجاد کرده که باعث زیبایی دوچندان در افراد می*شود.
فواید متعدد تزریق چربی به صورت و بدن، این جراحی را به محبوب*ترین جراحی بین سایر روش*های زیباسازی و جوانسازی در سراسر دنیا تبدیل کرده است. این فرآیند زیبایی، آثار مثبت بسیاری دارد و می*تواند منجر به ایجاد همان تغییر دلخواه و مورد انتظار در ظاهر شما شود:

دوران ریکاوری کوتاه مدت
آثار جانبی ناشی از تزریق چربی، خیلی زود به طور کامل از بین می*روند. در نتیجه دوران رسیدن به بهبودی پس از این عمل، بسیار کوتاه خواهد بود. کمی تورم و التهاب در پوست پس از این انجام جراحی، طبیعی خواهد بود. اما این عوارض فقط برای چند روز ماندگار هستند. عمل تزریق چربی در بدن شما، جای زخم یا خراش عمیقی به جا نمی*گذارد و این موضوع در کوتاه شدن دوران ریکاوری، بسیار موثر می*باشد.

ماندگاری طولانی مدت
این عمل، یکی از طبیعی*ترین جراحی*های زیبایی است چرا که در آن از چربی*های بدن خود شما استفاده می*شود. از آنجایی که این چربی*ها از بدن شما گرفته شده*اند، بدن تحت هیچ شرایطی آن*ها را پس نمی*زند. البته که اثرات این عمل دائمی نیست و چربی*های تزریق شده، سرانجام در بدن پخش می*شوند. اما مدت زمان ماندگاری تزریق چربی در صورت و بدن بیشتر از تزریق فیلرها و بوتاکس خواهد بود.


جوان سازی پوست
تزریق چربی با برگرداندن حجم از دست رفته، به ظاهر شما طراوت و شادابی بسیار زیادی می*بخشد. به کمک این فرآیند، شما جوان*تر از سن واقعی خود به نظر می*رسید و وضعیت ظاهری مطلوب*تری پیدا می*کنید. این عمل را البته نمی*توان تنها در بازگرداندن حجم از دست رفته موثر دانست چرا که با استفاده از این تزریق، می*توان فرم فوق*العاده و دلخواه را در سینه*ها یا باسن نیز ایجاد کرد.

عدم استفاده از مواد شیمیایی
در تزریق چربی، هیچ خبری از استفاده از مواد شیمیایی و خارجی نخواهد بود. این یک امتیاز بزرگ برای این کار به شمار می*رود چرا که عدم استفاده از مواد خارجی، خطر بروز واکنش*های آلرژیک را به طور کامل از بین خواهد برد. استفاده از برخی فیلرها گاهی منجر به آلرژی در فرد می*شود اما زمانی که از چربی بدن خود استفاده می*کنید، دیگر نگران چنین مسئله*ای نخواهید بود.

تطبیق پذیری گرافت های چربی
تزریق چربی در بدن، یکی از ساده*ترین، امن*ترین و مناسب*ترین عمل*های زیبایی به شمار می*رود. شما می*توانید این چربی*ها را برای تزریق به دست، لب، چانه، دور چشم، پیشانی، گردن، سینه، باسن، واژن و … استفاده کنید و مطمئن باشید که بهترین نتیجه را از این کار به دست می*آورید. در حقیقت فرقی نمی*کند چربی*ها برای تزریق به کدام ناحیه انتخاب می*شوند. آن*ها تاثیر خود را به بهترین شکل ممکن برای شما نشان خواهند داد.

تحریک کلاژن سازی پس از تزریق

سلول*های چربی دارای سلول*های بنیادی در خود هستند. با تزریق این سلول*ها، افزون بر سایر تغییرات مثبت که در ظاهر می*بینید، تولید کلاژن در بافت*های اطراف نیز افزایش پیدا خواهد کرد. تولید کلاژن بیشتر، طراوت خوبی به پوست شما می*بخشد و در نتیجه پوست، ظاهر بهتری پیدا می*کند و خاصیت ارتجاعی خود را نیز از دست نمی*دهد. این یکی دیگر از اثرات مثبت تزریق چربی صورت به شمار می*رود.

رسیدن به ظاهر و فرم دلخواه بدن
به کمک تزریق چربی، شما می*توانید از ظاهر دلخواه خود برخوردار شوید. این تزریق می*تواند سایز سینه، باسن و سایرمناطق بدن شما را به سایز ایده*آل شما تغییر دهد. این یک تغییر بسیار خوبی به شمار می*رود که موجب افزایش اعتماد به نفس شما شده و احساس رضایت شما نسبت به ظاهر خود را در پی خواهد داشت.

تزریق چربی به سایر بخش های بدن

شاید تعداد متقاضیان تزریق چربی به صورت به طور کلی از متقاضیان انجام این کار در سایر بخش های بدن بیشتر باشد اما این کار به هیچ وجه تنها مختص صورت نیست و می تواند شکل ظاهری سایر قسمت های بدن را نیز تغییر دهد. از جمله نواحی بدن به غیر از صورت که انتقال چربی به آن*ها طرفداران زیادی داشته و نتایج مثبت قابل توجهی را از خود نشان می**دهند می*توان به حجیم*تر کردن سینه*ها، فرم دهی باسن، متقارن کردن دو طرف بدن و … اشاره کرد. برای بررسی بیشتر به این مثال*ها توجه کنید.

تزریق چربی به سینه: تزریق چربی به سینه ها، امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این روش سینه ها کمی حجیم تر می شوند و کمی بالاتر نیز قرار می گیرند تا شکل ظاهری مطلوب تری پیدا کنند. تزریق چربی می تواند سینه ها را یک سایز بزرگتر کند و نحوه قرار گرفتن آن ها در بدن را به شکل مطلوب تری در بیاورد.
تزریق چربی به باسن: تزریق چربی به باسن نیز یک راهکار بسیار موثر برای بهبود شکل ظاهری باسن به شمار می رود. این کار به ویژه برای بانوان لاغری که قصد دارند باسن خود را به اندازه کمی حجیم کنند، بسیار مناسب به نظر می رسد.
تزریق چربی به ران: برخی افراد برای ران های خود نیز از پروسه تزریق چربی کمک می گیرند. این کار به آنها کمک می کنند تا ران هایی با ظاهر جذاب تر داشته باشند. برخی دیگر نیز به سراغ تزریق چربی به دست و پا می روند. افزایش سن، یکی از دلایلی است که پوست دست و شکل ظاهری آن برای فرد به حالتی نامطلوبی در می آید و تزریق چربی برای اصلاح این موضوع به کار می رود. به طور کلی، تزریق چربی امروزه کاربردهای بسیار متنوعی دارد اما نباید فراموش کرد که این کار، تغییر بسیار بزرگی در اندام های بدن به وجود نمی آورد. این کار در نهایت موجب می شد که سینه و باسن، کمی بزرگ شوند اما اگر میزان دلخواه برای تغییر بیشتر باشد، باید روش های دیگری را در نظر گرفت.

https://mehrzadclinic.com/%da%a9%d8%...1%d8%a8%db%8c/