جمله**ی پا قلب دوم ماست را بارها شنیده اید، اما تاکنون برای حفاظت از این عضو مهم چه کارهایی را انجام داده*اید؟

انسان از دیر باز تاکنون برای محافظت از پا در برابر اجسام خارجی طراحی*های متفاوتی داشته است تا در نهایت به آنچه که امروزه کفش می*نامیم منتهی شده است.

اگر به تاریخچه*ی کفش نگاهی بیندازیم، می*بینیم که استفاده از پوست حیوانات به دلیل دسترسی آسان، دوام و راحتی تحولی عظیم را در پیدایش چرم و صنعت تولید کفش داشته است.

صنعت مد، تنوع کفش*ها را نیز افزایش داد و سبب توجه ویژه به این محصول پرکاربرد شد. امروزه کفش حرف اصلی را در استایل و مد می*زند. در این مقاله شما را با نکاتی که قبل از خرید کفش چرم باید بدانید آشنا می*کنیم.

چرا کفش چرم؟

به طور کلی چرم به دو دسته*ی طبیعی و مصنوعی تقسیم می*شود. چرم طبیعی بهترین گزینه برای تولید کفش است. چرم طبیعی از پوست حیواناتی مثل گاو، شتر، بز و ...به دست می*آید.

از بارز*ترین خصوصیات چرم طبیعی می*توان به کیفیت بالا، استحکام، ظرافت و راحتی آن اشاره کرد. سالیان زیادی است که برخی برندها مانند کفش چرم البرز مفتخر به استفاده از مرغوبترین نوع چرم موجود در بازار هستند، که همین امر باعث شده کفش*های چرم البرز در میان مشتریان از محبوبیت خاصی برخوردار باشد.

چرم مصنوعی بر خلاف چرم طبیعی، به واسطه*ی استفاده از پلاستیک در مواد آن، از کیفیت پایین*تر، طول عمر کمتر و در نتیجه قیمتی کمتر برخوردار است.

نکاتی که قبل از خرید کفش چرم باید بدانیم:

آیا پاهایتان راحت است؟
مهمترین نکته در انتخاب کفش، راحتی پا است. با کفش چرم حس سبکی و پرواز را خواهید داشت.

کفش*های چرم معمولا به دلیل استفاده از مواد مرغوب و طبیعی از راحتی بسیار زیادی برخوردار هستند و همین امر سبب شده در طول استفاده هوا به راحتی در کفش*ها جریان داشته باشد، این همان مفهوم تنفس چرم است.

آیا چرم کیفیت و دوام دارد؟
دوام و ماندگاری چرم زبانزد است. به طور کلی یکی از علت*های انتخاب چرم ویژگی طول عمر بالای آن است. دقت نمایید که کفش چرم اصل باشد تا چندین سال به راحتی از آن*ها استفاده کنید.آیا کفش چرم زیباست؟
درست است که در انتخاب کفش اول حفظ سلامت پا اهمیت دارد، اما نمی*توان زیبایی را نیز به طور کل حذف کرد. کفش* با چرم طبیعی به دلیل ظرافت و زیبایی خاصی که دارد، نظر هر خاص پسندی را در نگاه اول به خود جلب می*کند.

زیره کفش چرم
زیره کفش باید به قدری ضخامت داشته باشد که بتواند از پا در مقابل فشار ناشی از حرکت و گام برداشتن محافظت کند. زیره*های دندانه دار یکی از بهترین نوع زیره*ها هستند.

پاشنه کفش چرم
کفش*ها با پاشنه*های متفاوت در بازار موجود هستند اما معمولا برای کفش*هایی که به طور روزمره استفاده می*شوند پاشنه استاندارد بهترین گزینه است.

آیا برند چرم معتبر است؟

به هنگام خرید کفش چرم به سوابق گذشته برند توجه نمایید. به عنوان مثال چرم البرز یکی از برندهای باسابقه در تولید کفش*های چرم است.

خرید کفش زنانه

چگونه چرم اصل بخریم؟

چند نکته مهم برای تشخیص چرم اصلی از چرم مصنوعی وجود دارد که اگر آنها را بدانید می توانید مانند یک کارشناس چرم تشخیص درستی داشته باشید.

زیبایی و ظرافت چرم طبیعی : آنچه که تولید و طراحی انسان است، هرگز نمی*تواند ظرافتی که در پوست طبیعی حیوانات وجود دارد را خلق کند. ظرافت مهمترین وجه تمایز چرم طبیعی از مصنوعی است.

بوی چرم: بوی بدن حیوانات در چرم طبیعی به راحتی قابل حس است. در چرم مصنوعی بوی پلاستیک به مشام می*رسد. چرم طبیعی قطعا حس زنده بودن را به شما انتقال می*دهد.

نرمی و لطافت چرم: نرمی و لطافت مهر تایید استفاده از چرم طبیعی در کفش است. پرز داخل چرم را در آستر کفش را ببینید تا خیالتان راحت شود که چرم اصل را خریداری می*کنید.

مقاومت در برابر حرارت و آتش: کفش*های چرم طبیعی دیرتر آتش می*گیرند و موقع سوختن نیز بویی شبیه به سوختن موی انسان را از خود متصاعد می*کنند. همین امر مهر تاییدی بر کیفیت و طبیعی چرم است. بنابراین چرم یک گزینه مناسب برای تابستان است و کفش زیر نور آفتاب داغ نمی*شود.

تست آب: چرم طبیعی به علت جاذب بودن در برابر آب، به راحتی قابل تشخیص است. کفش چرم را خیس کنید، اگر آب جذب کفش شد، می*توانید بگویید که چرم طبیعی را درست تشخیص داده*اید.

سخن آخر این است که اگر شما یک کفش چرم اصل را خریداری کنید، می*توانید مدعی شوید که برای حفاظت از پاهایتان یک گام مهم برداشته*اید.

چرم به دلیل دوام بالا، راحتی پا و... یک انتخاب صحیح است. در هنگام خرید چرم حتما موارد مربوط به اصل بودن چرم را بررسی و از مراکز معتبر خرید کنید، تا تجربه*ای شیرین از خرید کفش چرم داشته باشید.